Prelegenci

Rachaël Draaisma

Rachaël Draaisma jest behawiorystką specjalizującą się w pracy z końmi. Jej książka „ Language Signs & Calming Signals of Horses” jest owocem wieloletnich badań nad reakcjami koni na różnorodne bodźce płynące ze środowiska, wzajemnymi relacjami pomiędzy końmi oraz koniem i człowiekiem. Setki filmów nakręconych na potrzeby badania dostarczyło danych, z których Rachaël stworzyła jasny obraz sygnałów wysyłanych przez konie w chwilach wzrostu i spadku napięcia. Wyodrębniła 20 zachowań, którymi posługują się konie chcąc rozładować napięcie, uspokoić siebie i innych (nie tylko inne konie), uniknąć konfliktu i utrzymać przyjazną atmosferę. Każde z tych zachowań odpowiada innemu poziomowi napięcia, tak więc znajomość ich pozwala nam precyzyjnie określić stan konia i właściwie zareagować. Jako behawiorystka, Rachaël nie ogranicza się do nakreślenia etogramu konia będącego w różnych w stanach pobudzenia, lecz podpowiada rozwiązania prowadzące do obniżania napięcia u koni, poprawy wzajemnej komunikacji między koniem i opiekunem i budowania zaufania do człowieka. Rachaël uczy jak wychować zrównoważonego, pewnego siebie konia, który z ciekawością i zaangażowaniem podejmuje wyzwania, jakie stawia przed nim życie wśród ludzi. Wykłady Rachaël ilustrowane dziesiątkami filmów otwierają oczy nawet bardzo doświadczonym koniarzom. Większość z nas zna sygnały stresu wysyłane przez konie, lecz subtelny język sygnałów uspokajających jest dla nas prawdziwym odkryciem. Dla reszty świata również. Od chwili publikacji książki, Rachaël odwiedziła już kilkanaście krajów i zmieniła optykę tysięcy jeźdźców.

Karin Leibbrandt

Karin Leibbrandt jest lekarzem weterynarii, zajmującym się rehabilitacją i szkoleniem koni. Uczestniczyła w wielu szkoleniach organizowanych przez wiodących specjalistów i trenerów z kraju i ze świata, pragnąc poznać najlepsze dostępne metody szkolenia koni sportowych, pozwalające jednocześnie utrzymać konie w zdrowiu. Oprócz wyboru najtrafniejszych i najbardziej efektywnych praktyk wywodzących się z konwencjonalnej medycyny weterynaryjnej, medycyny alternatywnej i szkolenia koni, do swojej metody treningu koni włączyła też techniki wykorzystywane podczas rehabilitacji i stabilizacji kręgosłupa u ludzi. 
Karin jest w pełni oddana pracy z końmi. Głównym jej celem jest wytrenowanie silnych i zdrowych koni sportowych, które prawidłowo reagują na polecenia jeźdźców, a dodatkowo robią to z radością i bez wysiłku. Chce ona, by jak najwięcej jeźdźców – od początkujących do poziomu Grand Prix – miało narzędzia do takiego szkolenia koni, które pomaga utrzymać je w zdrowiu i nie doprowadza do kontuzji. Jeźdźcy odgrywają w tym ogromną rolę – to od nich wszystko zależy. Żadna terapia nie zastąpi prawidłowego treningu. Zdrowie konia jest niezbędnym warunkiem uzyskiwania satysfakcjonujących wyników sportowych, a w parze z nimi idzie szkolenie przyjazne koniom.

Chris Pearce

Doświadczony lekarz weterynarii-stomatolog, ceniony w Wielkiej Brytanii i na świecie. Jest specjalistą z zakresu Chorób Wewnętrznych oraz Chirurgii (miękkiej) i był pierwszym lekarzem weterynarii w Wielkiej Brytanii, który zdał egzaminy na wykwalifikowanego stomatologa weterynaryjnego (2001 rok). Zaliczył także pomyślnie pierwszy taki egzamin przeprowadzany na szczeblu europejskim (2014 rok). Zdobył międzynarodowe uznanie dzięki opracowaniu nowatorskich zaawansowanych technik stomatologicznych, w tym leczenia odtwórczego.  W 2013 roku założył klinikę Equine Dental Clinic w Dorset w Wlk. Brytanii, w której pracuje wraz z Nicole du Toit, certyfikowaną specjalistką stomatologiem. W zespole jest również Nicky Brooks, lekarz rezydent, która przechodzi intensywne szkolenie i stanowi nieocenioną pomoc. Klinika jest  miejscem leczenia zębów i przeprowadzania rutynowych zabiegów u koni. Jej szczególny charakter polega na tym, że właściciele zwierząt mają możliwość śledzenia całości zabiegu bądź na ekranie (dzięki kamerom), bądź bezpośrednio przez szybę. To doświadczenie pozwala im dogłębnie zrozumieć problem i wybrane odpowiednie leczenie. Chris Pearce angażuje się także w nauczanie w swoim kraju i za granicą. Przez 7 lat był przedstawicielem rady do spraw stomatologii koni w British Equine Veterinary Association. W 2011 roku Chris otrzymał nagrodę Pet Plan Vet of the Year. Kapituła doceniła jego wkład w stomatologię koni i korzyści, jakie płyną z rozwoju tej dziedziny dla poprawy dobrostanu koni.

We Are One 2020

Behawior Trening Fizjoterapia

20-21.06.2020, Wrocław

TOP